Banner
son dakika seyahati
Seyahat

6 Adımda Başarılı Bir Son Dakika Seyahati

Son dakika seyahati her zaman çok zor olmuştur.

Neyse seyahat olsun da son dakika seyahati olsun dediğimiz zamanlar olsa bile, bu son dakika seyahati bir anda kabusa dönüşebiliyor. İşte bunu engellemek için 6 ipucumuz var.

1. Karar verin ve hemen uygulamaya geçin

Son dakika seyahatleri genelde 14 gün içinde gerçekleşen seyahatler olarak bilinse de siz biletinizi alır almaz harekete geçmeyi deneyin. Yoksa son dakika seyahatiniz bir anda imkansıza dönüşebilir. Elinizi çabuk tutun ve 2-3 gün içerisinde yanınıza alacaklarınızdan o gün ne giyeceğinize kadar her şeyi planlayın. Temizlenmesi gereken eşyalarınızı kuru temizleme store uygulamasına gönderin ve o güne kadar hazırlatın.

2. Son Dakika Araştırma Yapmayın

Bir yer planladınız ve oraya gideceksiniz. Acaba şuraya mı gitsem yada yoksa şurası mı burası mı diye düşünmekten vazgeçin. Uçak biletinizi alın ve arkanıza yaslanıp gideceğiniz saati bekleyin. Bir başka seyahatinizde diğer yerlere gidersiniz. Aklınızı karıştırmanıza gerek yok. Bahar yorgunluğunun verdiği etkiyle ani karar değişiklikleri yapabilirsiniz ve bu da sonradan pişman olmanıza sebep olabilir.

3. Eğer Hafta Ortası Gidiyorsanız Şanslısınız

Bu konuda ufak çaplı bir plan yapabilirsiniz. Seyahatlerin hafta sonları daha pahalı olması sebebiyle hafta ortası olması sizin için iyi bir indirim yakalama fırsatı olabilir. Planınızı yaptıktan hemen sonra bulunduğunuz güne ve gitmek istediğiniz güne bakın. Hafta içi ise kesinlikle çok şanslı bir tercih yapmışsınız demektir.

4. Otel Konusunda Tercihinizi Yapın

Gideceğiniz yere biletinizi aldıktan sonra o yerdeki otellerin kampanyalarına ulaşmaya çalışın. Kendinize en uygun oteli seçin. Neler istiyorsanız yada istemiyorsanız ayrıntılarına bakarak karar verin. Gerek fırsat siteleri gerekse mobil uygulamalarda bu tarz kampanyalar mevcut. (Yurt dışı içinde geçerli)

5. Son Dakika Seyahati Şans Değildir

Eğer varacağınız dakikayı, ulaşacağınız yeri, kalacağınız oteli hatta odasını bile istekleriniz doğrultusunda seçemiyorsanız bu sizin için büyük hayal kırıklığıdır ve başarılı bir son dakika seyahati değildir.

son dakika seyahati

6. Son Dakika Seyahatinde İşi Unutun

Kafa dağıtmak, her şeyden biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız gerçekten mükemmel. Lakin iş için gidiyorsanız son dakika seyahati hiç uygun bir seyahat olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner