Banner
alkali suyun faydaları
Sağlık

Alkali Suyun Faydaları ve Alkali Suyun Vücuda Etkisi

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre insanların karşılaştıkları bulaşıcı hastalıkların önemli bir kısmı sulardan geçmektedir. Bu yüzden, kullandığımız suların sağlıklı olmasına dikkat etmeliyiz.  Sağlıklı olarak tüketilen her suyun sağlığımıza oldukça fazla olumlu katkısı vardır.  Sanılanın aksine, içilen her su sağlığımıza faydalar getirmez. İçtiğimiz suyun ne olduğunu bilerek içmeliyiz. Örneğin musluk suyu oksit düzeyi yüksek bir sudur ve çoğu zaman klor oranı  da yüksektir. Bu yüzden,  uzak durulmalıdır. Hazır sular ve arıtma cihazından geçirilerek elde edilmiş suların da oksitleyici özelliği bulunmaktadır ve bunun yanında mineral yönünden oldukça eksiktir. Alkali suyun faydaları ise bu konuda bize güven vermektedir.

Alkali suyun faydalarına geçecek olursak vücut için birçok faydası vardır.

İlk karşımıza çıkan faydası, metabolizmayı yavaşlatan toksinleri vücuttan dışarı atmadaki başarısıdır.

Alkali suyun faydaları arasında olan bir diğer özelliği, vücuttaki  toksik maddeleri temizler ve vücudumuz bir anlamıyla dezenfekte olur. Bunu, insan vücudu için uygun olan ph’ı sayesinde yapar.

Alkali su, bağışıklık sistemi için muhteşem bir koruyucu görevi görür.

Musluk suyu ve hazır sular gibi oksitleyici etkisi  olması bir kenara dursun, tam tersine antioksidan etkisi vardır. Bu yönüyle, vücuttaki asit dengesinin korunmasını sağlar. 

Alkali suyun içeriğinde yüksek oranda negatif iyon bulunur, bu iyonlar sayesinde vücudun yaşlanmasına ve çeşitli hastalıklara maruz kalmasına sebebiyet veren serbest radikalleri temizler.  İnsan vücudunda çok uzun yıllar sonucunda birikmiş asidik toksinleri nötralize eder ve vücudun arınmasına yardımcı olur.  Alkali suda bulunan iç filtre ve ön filtreler, şebeke suyunda karşımıza çıkabilecek olan çeşitli kirlilikleri arındırır. 

Alkali suyun en öne çıkan özelliklerinden birisi de, çok temiz ve bakterisiz yapısıdır. İçinde bulundurduğu alkali minerallerin yanı sıra, günlük hayatta tüketilen su türlerine göre neredeyse iki kat daha fazla oksijen barındırır.

Alkali suyun önemli bir antitoksik etkisi vardır.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı alkali su tercih edilmelidir.

Bildiğimiz ve günlük hayatta tükettiğimiz bu su çeşitlerinden çok daha sağlıklı ve vücudumuz için faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner