Banner
Anne-Çocuk

Çocuklar İçin Sağlıklı Ara Öğün Alternatifleri

Çocuklar için her gün onların seveceği ilginç ve lezzetli ara öğünler hazırlamak zordur. Yiyeceklerin aynı anda sağlıklı, lezzetli ve güzel görünmesini istiyorsanız, bu yazımızda yer alan alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuzla yemesi için kavga edeceğiniz seçenekler yerine, çok çeşitli malzemeler ile hazırlayabileceğiniz ara öğün seçenekleri bu yazımızda…

Kabak Mücver

Kabak mücver, altın günlerinin dışında da seviliyor. Çocukların da seveceği bir lezzet olabilir. Mücveri çocuğunuz için hazırlıyorsanız, kızartma yerine fırında pişirmeyi deneyin.

Ev Yapımı Granola Bar

Granola barlar, çocuklar için de lezzetli bir ara öğün seçeneği olabilir. Önerimiz, ev yapımı granola barlar. Badem, Hindistan cevizi, bal, yaban mersini, ahududu gibi birçok lezzeti buluşturarak, lezzetli ve çocukların seveceği barlar hazırlayabilirsiniz.

Aromalı Süt

Muzlu, çilekli ya çikolatalı süt, her çocuğun seveceği bir ara öğün seçeneğidir. Üstelik yapımı da çok kolay.

Peynirli Dip Sos

Evde hazırlayacağınız cipsler ya da yağ oranı düşük cipslerin yanında, çocuğunuza lezzetli bir peynirli dip sos hazırlayabilirsiniz.

Kabak Muffin

Muffin’ler, şekilleri ile çocukların mutlaka dikkatini çekecektir. Çikolatalı muffin yerine, daha sağlıklı bir alternatif olarak kabak muffin deneyebilirsiniz.

Fıstık Ezmesi İle Havuç Dilimleri

Fıstık ezmesi, çikolata ezmesinden çok daha sağlıklıdır. Havuz ve kereviz dilimlerini, fıstık ezmesine batırarak yemek çocukların hoşuna gidecek.

Karamelli Patlamış Mısır

Sıradan bir patlamış mısır her çocuğun hoşuna gitmeyebilir ancak karamelli patlamış mısırı kesinlikle sevecekler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner