Banner
Diyet

Diyet Atıştırmalıklar

Söz konusu diyet ve sağlıklı beslenme olduğunda, ara öğünler de en az ana öğünler kadar önemli oluyor. Kan şekerini dengede tutmak için 3-4 saatte bir tüketeceğiniz diyet atıştırmalıklar, kilo hedefinize daha sağlıklı ve daha kalıcı bir şekilde ilerlemenize yardımcı olacak. Kilo vermeye çalışırken genellikle fazladan alacağımız kalorilerden kaçınırız. Bu durumda da ilk gözden çıkardığımız ara öğünler ve atıştırmalıklar olur. Aslında düşük kalorili ve sağlıklı atıştırmalıklar, sağlıklı bir bedene sahip olmanın en önemli adımlarından. Bu yazımızda, hem düşük kalorili hem de sağlıklı diyet atıştırmalıkları listeledik…

Kuruyemişler

Fıstık, kaju fıstığı, ceviz ve badem gibi kuruyemişler, diyetinize daha fazla protein ve sağlıklı doymamış yağ eklemenin iyi bir yoludur.

Dondurulmuş Üzüm

Özellikle yaz ayları için harika bir alternatif. Tatlı ihtiyacınızı bastırmak için lezzetli ve sağlıklı bir seçenek sunuyor. Üzüm, çileğin aksine dondurulduktan sonra katı bir hal almaz. Kolay yenebildiği için dondurulmuş üzüm, en lezzetli diyet atıştırmalıklar arasında…

Soya Fasulyesi

Enerji seviyenizi sabit tutmak için protein, yavaş sindiren karbonhidratlar ve yağdan oluşan muhteşem bir karışım sağlayan soya fasulyesi; folat, K vitamini, demir ve magnezyum gibi önemli besin maddeleri yönünden de zengindir.

Kuru Erik

Tatlı ihtiyacını gidermek istediğinizde ve enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda kuru erik en iyi alternatiflerden biridir.

Kereviz

Kerevizi yoğurtla karıştırarak lezzetli bir atıştırmalık tabağı hazırlayabilirsiniz. %95 oranında su içeren kerevizi daha lezzetli hale getirmek için yanında fıstık ile birlikte servis edebilirsiniz.

Kayısı

Hem kurusu hem de tazesi ile kayısı, diyet atıştırmalıklar için en iyi alternatiflerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner