Banner
Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Değişiklik Yapmanın 10 Yolu

Bu haftasonu evinizde küçük değişiklikler ile büyük değişimler yaratmaya ne dersiniz? Ev dekorasyonunda değişiklik yapmak, hem stres atmanızı hem de ekonomik yollarla evinizde farklı bir hava yaratmanızı sağlar. İşte evinizi düzenlemek ve yenilemenin 10 yolu…

1)Eşyaları Boyayın

Değiştirmek istediğiniz bir mekan varsa ve bu mekanda daha farklı, daha yeni bir görünüm yapmak isterseniz; bunun en kestirme yolu eşyaları boyamaktan geçiyor.

2) Antre Masası Hazırlayın

Kütükleri kullanarak, kullanışlı ve modern bir antre masası hazırlayın.

3) Saksı Yapın

Eski bir yoğurt kabı yerine, evdeki dünya küresini saksıya dönüştürmeye ne dersiniz? Eski bir küreyi, maket bıçağı ile dikkatlice ikiye kesin. Küreyi dik tutmak için küreyi bir bitki standı ile sabitleyin.

4) Hatıra Tahtası Oluşturun

Bunun için mantar panoları ya da duvarın kendisini kullanabilirsiniz. Fotoğrafları panoya sabitleyebilir ya da süsler ile kaplayıp duvarınızda şık bir hatıra bölümü oluşturabilirsiniz.

5) Yatak Altlarını Depolayın

Evinizde fazladan depolama alanı yaratmak için yatak altlarını kullanabilirsiniz. Sepetler, bu konuda çok işinize yarayacak!

6) Kendi Pufunuzu Kendiniz Yapın

Koltukta televizyon seyrederken ayaklarınızı uzatmak ya da misafir geldiğinde fazladan oturma alanı yaratmak için bir pufa ihtiyacınız olacak. Kendi pufunuzu kendiniz yaparak hem bütçenizi koruyun hem de eviniz için bir şeyler yapmanın keyfini çıkarın.

7) Aynaları Yenileyin

Aynanızın çerçevesi artık eskidi mi? Yeni bir çerçeve almak pahalı olabilir. Onun yerine, çerçevenizi evde kendiniz yenileyin.

8)Büyük Boy Çerçeveler

Sevdiğiniz bir fotoğrafı yazıcıdan çıkarın ve bu fotoğrafı büyük boy bir çerçeveye koyup duvarınıza alın. Böylece minimal detaylarla şık mekanlar yaratın.

9) Kapı Önünü Düzenleyin

Yapacağınız ufak dokunuşlarla kapınızın önünü daha davetkar bir hale getirin. Müstakil bir eviniz varsa, kapı önüne küçük bir bank koyabilirsiniz. Apartmanda oturuyorsanız, kapı önüne ellerinizle yaptığınız paspası koyabilir, çiçeklerle süslü bir vazo yerleştirebilirsiniz.

10) Çekmece İçlerini Düzenleyin

Bu haftasonunu, evde düzensizliğe neden olan çekmece içlerini düzenlemeye ayırın. Çekmece içi düzenleyiciler, bu konuda çok işinize yarayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner