Banner
Temizlik ve Düzen

Ev Temizliğinde İşinize Yarayacak 6 Pratik Öneri

Ev temizliği, bazen gözünüzde fazla büyüyebilir. Bu gibi anlarda pratik yöntemler, çok işinize yarayabilir. Tek kişilik bir stüdyo dairede de, kalabalık bir ailede de, işinize yarayacak, 6 pratik temizlik önerisi yazımızın devamında…

1) Mutfak Dolabı Temizliği

Mutfak dolaplarınızı silmenize rağmen lekeler var ve hala parlak görünmüyor mu? O halde peeling etkisi gösterecek bir karışıma ne dersiniz? 1 kaşık Hindistan cevizi yağı ile 2 kaşık karbonatı karıştırıp, karışımı diş fırçası ile mutfak dolaplarınıza uygulayın ve parlayan dolapların keyfini çıkarın.

2) Oyuncak Temizliği

Oyuncaklar çok olunca, temizlemek de uzun sürebilir. Çocuğunuzun oyuncaklarını bir çamaşır torbası ile yıkamaya ne dersiniz? Böylece oyuncakların her biri tertemiz olacak ve sizin için de zahmetli olmayacak.

3) Ütü Temizliği

Tuz mu? Evet. Ütünüzü tuz ile temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken bir yüzeye tuz döküp, ütüyü hafif ısıda bu tuzun üzerinde gezdirmek.

4) Hayvan Tüyü Temizleme

Evde kedi, köpek besliyorsanız, her yerde onların tüyleri ile uğraşırsınız. Bunu kolaylaştırmak için, tüyleri lastik eldiven ile toplamayı deneyin.

5) Çöp Öğütücü Temizliği

Çöp öğütücüyü temizlemek, zor görünebilir ancak sandığınızdan daha kolaydır. İhtiyacınız olan malzemeler buzluk, sirke ve limon. Buzluğun bölümlerinden bazılarını su, bazılarını sirke ile doldurun ve her birinin içine küçük birer parça limon atıp buzluğa koyun. Daha sonra donan buzları çöp öğütücüye atın ve çalıştırın.

6) Kireçli Su Temizliği

Musluğun etrafında biriken kireçli suyu temizlemek için ihtiyacınız olan malzeme; beyaz sirke. Sirkeye batırdığınız gazlı bezi, banyodaki musluğa sarın ve duş balıklarını, sirkeli suya batırıp bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner