Banner
Cilt Bakımı

Evde Doğal Ağda Yapımı

Klasik ağdaları sevmiyor musunuz? O halde şeker ağdasını denemeye ne dersiniz?

Şort ve mayo sezonu açılıyor; bu da  vücut epilasyonunu daha çok düşünmemize neden oluyor. Kot şortunuz ve üzerinde ince askılı bluzunuzun içinde rahat hareket etmek istiyorsanız, canınızı sıkan o her zamanki klasik ağdayı tekrarlamadan önce, şeker ağdasını deneyin. Şekerli ağdada, su ve limon şekerli bir macun oluşturmak için bir araya getirilir. Macun kıvamı elde edildikten sonra bu karışım tüylerin çıkış yönünde deriye sürülür ve çekilir. Böylece ağda bezi ya da tıraş kremi gibi başka bir malzeme kullanmanıza gerek kalmaz. Hem eski, hem doğal hem de geleneksel bir yöntemdir.

Şekerli Ağdanın Faydaları

Kadınların büyük bir bölümü, evde tüy alma yöntemi olarak tıraş yöntemini kullanıyor. Şekerli ağdanın en büyük faydası, tıraşın aksine kıl kökünden alınır ve onunla birlikte tüm bölge temizlenir. Böylece, kılların yeniden uzaması da daha uzun bir süre alır. Yeniden uzaması ile uğraşmadan 3-4 hafta geçirmek, sizce de yaz ayları için çok iyi bir fikir değil mi?

Şaşırtıcı bir şekilde şekerli ağda, klasik ağdadan çok daha az acı verir. Ayrıca şekerli ağda cildi tahriş etmediğinden, uygulama sonrasında herhangi bir sorun oluşma ihtimali de azalır. Özellikle hassas cildi olanlar için daha iyi bir alternatiftir. Kızarıklıklar ve acı yüzünden kuafördeyken sürekli ara verdiriyorsanız, bir de bu geleneksel yöntemi deneyin. Bu yöntem, Orta Doğu’da hala oldukça popüler.

Şekerli Ağda Nasıl Hazırlanır? Nasıl Yapılır?

Videoda, şekerli ağdayı nasıl hazırlayacağınızı ve nasıl uygulayacağınızı bulabilirsiniz. Yarın önemli bir görüşmeniz var ve evde tıraş bıçağı ya da ağda yoksa, bu yöntem büyük bir kurtarıcı olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner