Banner
dekorasyon-önerileri
Dekorasyon

Evlerinizin Daha Geniş Görünmesi İçin Dekorasyon Önerileri

Her geçen gün teknolojinin giderek gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte insanların ihtiyaçları da sürekli olarak artmaktadır. Ülkemiz içerisinde nüfus oranının her yıl bir önceki yıldan daha fazla olması; insanların barınma ihtiyaçlarını da etkilemektedir. Dekorasyon önerileri bu anlamda önemlidir.

Eskiden herkes tarafından tercih edilen büyük, geniş ve bahçeli evler; artık eskisi gibi yoğun olarak bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise bir bina içerisinde birçok aileye barınma imkânı sağlamakta olan apartmanlardır. Apartmanlar kapladıkları alan ve barınma imkanları açısından oldukça faydalı olsa da genellikle küçük odalı ve dar evler içerdikleri için bazı durumlarda insanlara yetmemektedir.

İşte böyle durumlarda evlerinin daha geniş bir görünüme sahip olmasını isteyenler farklı yöntemlere ve değişik yollara başvurmaktadır. Günümüzde dar ve küçük evlerin bu derece yaygınlaşması ile birlikte doğal olarak da evleri geniş göstermek için yöntemler de bulunmuştur. Dekorasyon önerileri burada devreye girmektedir

Özellikle ev hanımları tarafından oldukça merak edilmekte olan dar evleri daha geniş gösterme yollarına isterseniz gelin hep birlikte  bir göz atıp inceleyelim.

Küçük ve dar odaları daha geniş göstermek için uygulanabilecek yöntemler nelerdir?

 

Eğer sizler de küçük bir eve ya da dar odalara sahipseniz bu konuda dikkat etmeniz gereken birçok farklı önemli püf nokta bulunmaktadır. Öncelikle dikkat edilecek ilk özellik evinizin duvarlarını boyarken seçeceğiniz renklerdir.

Duvarlar bir evin geniş ya da dar gözükmesine neden olacak en önemli detaydır. Eğer evleriniz yeterince büyükse duvarları da istediğiniz renklerde tabii ki boyayabilirsiniz.

Fakat bunun yanı sıra küçük ve dar bir eve, ya da yine küçük ve dar odalara sahip iseniz ne renk olmalıdır ?

Kesinlikle evlerinizin duvarlarını açık tonlardaki renklere boyamanızı tavsiye ederiz. Örnek verecek olur isek; toz pembe, buz mavisi, açık fıstık yeşili, krem tonları ve beyaz renkleri yapılabilecek en doğru seçimlerden bir tanesi olacaktır.

Ayrıca son zamanlarda oldukça popülerleşmeye başlamış olan duvar kâğıdı kullanmak isteyenler için de dikey çizgili olan modelleri seçmek en doğru karar olacaktır. Dikey çizgiler kıyafetlerde de insanları daha uzun ve zayıf gösterdiği gibi, duvarlarınızda da evinizin daha geniş ve ferah bir görünüme sahip olmasına neden olacaktır.

Evinizi daha geniş ve büyük göstermek için uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem de hiç şüphesiz tavan boyalarını doğru seçebilmektir. Seçeceğiniz tavan boyalarını eğer duvarlarınız için seçtiğiniz renkle aynı ya da bir ton daha açığı olarak seçerseniz; tavanlarınızın görünümü daha yüksek olacaktır ve bu da evinizi daha geniş ve ferah gösterecektir.

İkinci olarak evinizin daha geniş ve büyük gözükmesini istiyorsanız dekorasyon önerileri konusuna halı seçimi ile devam etmeliyiz. Evlerin zeminini kapladığımız halılar aslında neredeyse hiç kimsenin tahmin etmediği şekilde evlerin dar ya da geniş gözükmesine etki etmektedir. Eğer sizler de evinizin daha geniş ve ferah bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız kesinlikle halı seçimi yaparken dikkat etmelisiniz. Halının aşırı desen içermemesine ve çok koyu tonlarında renklerde olmamasına dikkat etmelisiniz.

Ayrıca illa desenli halı seçmek isteyenler için de önerebileceğimiz yatay çizgi desenli halılar evinizin dar bir görüntüye sahip olmasına engel olup, ferahlık katacaktır.

Son olarak dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de hiç şüphesiz aydınlatmalardır. Unutmayınız ki dar ve küçük görünüme sahip olan odalar genel olarak karanlıktır. Bu yüzden eğer sizin de dar ve küçük odalı bir eviniz varsa, güçlü aydınlatıcılar ve birçok farklı lamba kullanmanızda da kesinlikle fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner