Banner
İlişkiler

Gerçek Aşk Mı? Yoksa Zaman Kaybı Mı?

Her seferinde saçma sapan insanlarla uğraştığınız için gerçek aşkı bulamadınız; çünkü beklentilerinizi düşürmeniz gerektiği söylendi. Peki, gerçekten bunu yapmalı mısınız? Hayatınızda birinin olmasını istediğinizden, sürekli olarak birileriyle dışarı çıkıyor, netten sohbet ediyor, görüşmeler ayarlıyor olabilirsiniz. Karşınıza kelimenin tam anlamıyla pislik insanların çıkması, arkadaşlarınızın size beklentilerinizi düşürmeniz gerektiğini söylemesine neden olabilir. Peki, bunu gerçekten yapmak gerekli mi? Yoksa gerçek aşk dışarıda bir yerlerde sizi bekliyor mu? Beklentileri düşürmek, belki kısa vadede daha mutlu olmanızı sağlayabilir ama gerçek aşkı aramaya devam etmek de büyük bir aşk yaşama şansınızı arttırmaz mı?

Neden beklentilere girmek zorundayız?

İkili ilişkilerde hemen hepimiz beklenti içine gireriz. Ancak temel düşünceniz, bu durumdan nasıl kurtulacağınız olmalıdır. Aksi halde çok korkunç birine katlanmak zorunda kalabilir ve bunu çok geç olmadan fark edemezsiniz. İlişkilerinizde ya da görüşmelerinizde yaşadıklarınız, size beklentiyi düşürmeniz gerektiğini hissettirebiliriz. Gerçekten de bir beklenti içine girmek zorunda mıyız? Tıpkı 17 yaşında olduğumuz gibi plansız, programsız bir aşk yaşayamaz mıyız?

Gerçek Aşk Mı?

Görüştüğünüz kişinin sizin için doğru kişi olup olmadığını ya da en azından birlikte olmaya değeri biri olup olmadığını merak ediyorsanız, şu maddelere dikkat etmelisiniz;

1)Saygılı davranıyor mu?

Bu madde, neyin ne olduğunu anlamanızı garanti eder. Kendisine saygı göstermeyen biriyle birlikte olan o kadar çok insan var ki…

2) Zamanını sizinle geçiriyor mu?

Zamanımız sınırlı. İş ya da okul, arkadaşlar ve kendiniz için yapmanız gereken şeyler arasında özel biri için az bir zaman kalıyor.  Eğer görüştüğünüz kişi bu zamanı sizinle değerlendirmeyi tercih ediyorsanız, doğru kişiyle olabilirsiniz.

3) Tutkularınıza saygı gösteriyor mu?

Bir ilişkide muhtemelen en önemli şey budur. Bu konuyla ilgili beklentilerinizi asla düşürmeyin. Birlikte olduğunuz kişi, tutkularınızı tam olarak anlamıyorsa bile, onları desteklemeli ve onlara ilgi göstermelidir. Sizin için gerçekten önemli olan bir şey, onun için de önemli olmalıdır.

4) Sizi takdir ediyor mu?

Karşınızdaki insanın sizin için doğru insan olup olmadığını anlamanın bir diğer önemli yolu da budur. Yaptıklarınızı takdir etmek yerine onları küçümseyen, alay eden bir adamla birlikteyseniz, oradan kaçarak uzaklaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner