Banner
kudret-nari
Sağlık

Kanser İle Savaşta Kudret Narı ve Etkisi

Doğa insanlar için birçok mucizeye sahip.  Doğada bulunan birçok bitki, insanları oldukça zor durumlarda bırakan birçok amansız hastalığa karşı adeta bir ilaç görevi görmektedir.

Bitkilerden doğru yararlanıldığında ve hangi bitkinin neye iyi geldiği bilindiğinde, kimyasal ürünlerden ve ilaçlardan uzak, sağlıklı bir hayat sürdürmek mümkün.

Bitkileri kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, bitkisel tedavi yöntemleriyle tıbba bir alternatif oluşturulmaması, bitkilerin doktorlardan tavsiye alarak, yardımcı tedaviler olarak kullanılmasıdır.

Son zamanlarda, daha önce isimlerini duymadığımız ve doğal olarak faydalarını bilmediğimiz birçok bitki ismi duyulmaya başlandı.

Kudret narı adıyla bilinen bitki de bu şifalı bitkilerden son zamanlarda en çok öne çıkandır.  Kudret narı genelde şeker hastalığına karşı kullanılan bir bitkidir.

Fakat Son zamanlarda yapılan araştırmalar kudret narının bir faydasını daha ortaya çıkarttı.  Kudret narı, kansere özellikle de meme kanserine karşı rahatlıkla kullanılabilecek bir bitki.

2010 yılında yapılmış bir deney kudret narının kanserli hücrelerin büyümesini yavaşlattığını ortaya çıkarttı.  Araştırmalar kudret narının kanserin ilerlemesini yavaşlattığını ortaya çıkarsa da bunu nasıl başardı hala bir soru işaretiydi.

Bu konu hakkında yapılan araştırmalar sonucunda kudret narının içinde bulunan ve şeker hastalığına da iyi geldiği bilinen glikozitlerin tümörlere saldırdığı ortaya çıktı.

Kudret narı birçok kanser türüne karşı etkili

Asıl etkisi meme kanserine karşı ortaya çıksa da kudret narı sadece meme kanserine değil başka birçok kanser türüne karşı etkili.

2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma sonucunda kudret narının pankreas kanseri hücreleri arasında kurulan iletişimi azalttığı ortaya çıkarttı.

Meme kanserinin aksine Pankreas kanseri en yayılmacı ve özellikle kemoterapiye karşılığı en dirençli kanser türlerinden biri olarak gözükmektedir. Bu yüzden kendisi veya yakınları pankreas kanserinden muzdarip olan insanlar bu kanser türüne karşı alternatif tedavi yöntemleri arayışına girmektedir.

Kudret narı denenebilecek bir bitkidir. Kudret narı suyunu kemoterapide kullanan uzmanlar bu bitkinin kansere karşı oldukça etkili olduğunu gördü.

Kanser hastaları için umut olabilecek bu bitkinin en büyük özelliği ise şimdiye kadar ortaya çıkmış herhangi bir olumsuz etkisi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner