Banner
Dekorasyon

Mandal İle Kendin Yap Fikirleri

Kendin yap projeleri ile evdeki mandallarınızı değerlendirin. Yaratıcı çalışmalarla mandal ile kendin yap fikirleri bu yazımızda…

1)Nihale

Evde kendi nihalenizi yapmaya ne dersiniz? Çaydanlık ve tencereleri masaya taşımak isterseniz, ahşap mandalları kullanabilirsiniz. 30-40 adet mandal, bunun için yeterli olacaktır.

2) Hatıra Köşesi

Odanızın duvarında bir hatıra köşesi yapmak ister misiniz? Bunun için pahalı bir aksesuara ihtiyacınız yok. İki adet çiviyle sabitleyeceğiniz kalın bir ipe, boyadığınız mandallara sabitlediğiniz hatıralarınızı asın.

3) Ayna Süsleme

Eski aynanızı yaratıcı bir geri dönüşümle yenilemeye ne dersiniz? Aynanın etrafına mandallar yapıştırarak süsleyin ve eski aynanıza yepyeni bir görünüm kazandırın.

4) Hatırlatma Kartlarını Sabitleyin

Sürekli bir şeyleri hatırlamaya mı ihtiyacınız var? Bir yerlere yapıştırdığınız post-it’ler düşüyorsa, hatırlatma kartlarını sabitlemeyi deneyin. Eski bir kemerinizi süsleyip duvara asın ve notlarınızı mandalla bu kemere sabitleyin.

5) Dolap İçi Magnetleri

El bezleri çekmeceleri mi karıştırıyor? Fazladan yer açmak için, ahşap mandallarınıza mıknatıs yapıştırın ve bu mandalları dolap içlerine yapıştırıp daha fazla kullanım alanı yaratın.

6) Duvar Süsleri

Banyonuzun duvarları için harika bir fikir. Deniz kenarında topladığınız kabukları ve taşlarla süsleyeceğiniz ahşap çerçeve fikri, kulağa çok hoş geliyor.

7) Mumluk Süsleme

Ahşap mandalları kullanarak kendinize yeni bir mumluk yapın. Ahşap mandalları, sprey boya ile dilediğiniz renge boyayın. Ardından onu saracak daha büyük bir daire elde edip bu ikisini birleştirin. Dış kısımlarını danteller ve renkli çiçekler ile süsleyebilirsiniz.

8) Kalemlik

Kendi kalemliğinizi evde kendiniz yapın. Çok ucuza alabileceğiniz tahta mandalları iki parçaya ayırdıktan sonra, farklı renklere boyayıp bir bardağın etrafına yapıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner