Banner
Yolculuk İpuçları

Schengen Vizesi Olmadan Gidilecek Yerler

Tatil için yurtdışını tercih edenler, genellikle Schengen vizesi mecburiyeti ile karşı karşıya kalıyor. Vize alabilmek için sayısız soruya ve uygulamaya maruz kalmak yerine, dünya üzerinde Schengen vizesi olmadan da gidebileceğiniz onlarca farklı ülke var. Tatil rotanızı buralara çevirerek siz de vize derdi olmadan, keyifli bir tatil programına dahil olabilirsiniz. Peki, bu ülkeler hangileri? İşte Schengen olmadan da tatil yapabileceğiniz ülkeler…

Arnavutluk

20.yüzyılın büyük bir bölümünde dünyaya kapalı bir ülke olan Arnavutluk, giderek daha popüler bir turizm ülkesi olmaya başladı. Misafirperver insanlara sahip bu tarihi arazide, dış dünyanın bozamadığı gelenek ve kültürlerle karşılaşacaksınız.

Antigua ve Barbuda

Karayipler’de bir ülke olan Antigua ve Barbuda, son yıllarda yükselen bir tatil bölgesi. Schengen olmadan gidebileceğiniz bir ülke olarak bu yaz rotanızı Antigua ve Barbuda’ya çevirebilirsiniz.

Beyaz Rusya

Avrupa’da Schengen vizesi olmadan gidebileceğiniz birkaç ülkeden biri. Özellikle Minsk, Brest, Gomel ve Grodno, burada görmeniz gereken yerler arasında.

 Bosna Hersek

Son yıllarda gözümüze daha parlak görünmeye başlayan, komşuları Hırvatistan ve Karadağ gibi yıldızı parlayan Bosna Hersek, Avrupa’da Schengen vizesi olmadan gidilecek yerler arasında.

Bulgaristan

Şuan Yunanistan Adaları ya da İspanya adaları kadar meşhur olmasa da, bu durum önümüzdeki on yıl içinde değişebilir; çünkü Bulgaristan giderek gelişiyor. Muhteşem bir Karadeniz sahiline sahip olan ülkenin sahillerinde, klasik bir Avrupa tatilinden beklediğinizi bulabilirsiniz.

Kolombiya

Salsa kulüplerinde dans edebileceğiniz, sokaklarda resim sanatlarıyla karşılaşabileceğiniz, en taze kahveleri içebileceğiniz, birbirinden lezzetli egzotik meyveleri tadabileceğiniz Kolombiya, Schengen vizesi olmadan gidebileceğiniz ülkeler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner