Banner
Makyaj

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken yüz kontürü yapmak, son dönemde oldukça trend. Özellikle yerli ve yabancı Youtube güzellik kanallarında başlayan makyaj kontürü furyası, kısa bir süre içinde kadınlar arasında popüler hale geldi. İster sadece selfie çekecek olun, isterseniz de arkadaşlarınızla buluşacak olun, doğru bir makyajla yüz hatlarınızı vurgulamak, daha güzel ve çekici görünmenizi sağlar. İlk denemelerde beceriksiz sonuçlar alabilirsiniz ama kendinizi bu konuda biraz geliştirdikten sonra çok daha başarılı sonuçlar elde edeceğinizi garanti ediyoruz. Kendinizi geliştirmek için bol bol yüz kontürü videoları izlemeniz, çok işinize yarayacak.

Yeni Başlayanlar İçin Yüz Kontürü

Eğer henüz makyaj kontürü yapma konusunda deneyiminiz yoksa, bu videoda yeni başlayanlar için makyaj ve yüz kontürü ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Hangi Malzemelere İhtiyacınız Var?

  • Kontür paleti ( Mac’in paleti bu konuda oldukça başarılı)
  • Makyaj süngeri
  • Aydınlatıcı kalem
  • Fondöten ( favorimiz Make Up Forever HD)

Harita Çizin

İlk olarak bir nemlendirici ya da makyaj bazı uygulayarak yüzünüzü makyaja hazırlayın. Cildinizi düzleştirmek için bir temel uygulayın. Bunun için cilt tipinize ve tonuna en uygun fondöteni uygualayın. Daha sonra gözlerinizin altını, burnunuzu, alnınızı ve çenenize odaklanın. Bunun için yüzünüze bir kontür haritası çizin.

Bu konuda bir video izlediyseniz, zaten makyaja başlarken bir harita çizdiklerini görmüşsünüzdür. Koyu ve açık olmak üzere iki ürünle, bazı noktalara bronzlaştırıcı bazı noktalara da aydınlatıcı uygulanıyor. Kontür için ana tonunuzdan bir iki ton daha derin tonlar tercih edin.

Daha sonra saç çizgileri, elmacık kemiklerinin çukurları, çene ve daha doğal bir görünüm elde etmek için boynunuza kontür yapın. Yüz kontürü haritasını belirledikten sonra, çizdiğiniz hatlar görünmez olana kadar makyaj süngeri ya da fondöten fırçası ile dağıtın. Daha sonra hafif parlak bir allık ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Cildiniz artık daha kusursuz görünecek! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner